در پست ترفند های یک گردشگر به نکاتی کاربردی در برنامه های طبیعت گردی می پردازیم که به صورت کوتاه و مفید بیان شده اند .
در این پست به عناوین زیر می پردازیم :بهترین چاقو

جورابی برای تمام فصول

بوی ماهی

آشپزخوب

ماهی های تنبل

خسته نشوید

سر تبر را سفت نگه دارید

سیر و سرو، دشمن کک

چراغ قوه و کفش

دست بسركردن مزاحمان شبانه

لباس شویی طبیعی

پاره نشدن گره قلاب هنگام ماهیگیری

بارانی ارزان و موثر.

چرا چادرها پس از مدتی آب می دهند؟برای مشاهده متن عناوین بر روی ادامه مطلب کلیک کنید

بهترین چاقو:

بهترین چاقوها آنهایی هستند که از جنس کربن استیل ساخته شده اند. آنها سریعتر تیز شده و دیرتر کند می شوند و زنگ هم نمی زنند.

جورابی برای تمام فصول: در راهپیمایی های طولانی برای شکار از جورابهای وصله شده و یا آنهایی که پنجه و پاشنه دولایه دارند استفاده نکنید.با این جورابها هرچه بیشتر راه بروید، بیشتر پایتان اذیت می شود. بهترین جورابها، آنهایی هستند که مناسب فعالیت شما طراحی شده اند.

بوی ماهی: برای از بین بردن بوی بد ماهی از روی دستانتان بعد از اینکه یکبار دستهای خود را با آب و صابون شستید، برای بار دوم بعد از صابون زدن به دستها آنها را نشویید و فقط با حوله خشک کنید.

آشپزخوب: در هنگام آشپزی در طبیعت و کمپینگ ها می توانید با استفاده از یک تکه کاغذ آلومینیم در ماهی تابه طبخ خود را انجام دهید بدون اینکه مجبور به شستن ماهی تابه باشید.

ماهی های تنبل: ماهی ها موجودات تنبلی هستند که اغلب در هوای گرم در سایه سر می کنند. بد نیست برای هدایت آنها به ماهی تابه خود در روزهای گرم، سری به کناره های خنک و سایه گرفته آبگیرها بزنید.

خسته نشوید: در جنگل بجای بالا و پایین رفتن بی علت از روی موانع مانند یک تنه درخت افتاده آنها را دور بزنید. هم خسته نمی شوید و هم باتجربه تر به نظر می رسید!

سر تبر را سفت نگه دارید: اگرتبرها در جای خشک باشند سر آنها شل می شود و در هنگام کار ممکن است در بیاید و حتی باعث آسیب گردد. برای جلوگیری از این مشکل آنها را از سر روی زمین مرطوب قرار دهید.

سیر و سرو، دشمن کک: برای اینکه کمتر گرفتار کک شوید سیر بخورید. و اگر گرفتار این حشره مردم آزار شدید می توانید از تراشه های سدر و سرو برای دور کردن آنها استفاده کنید.

چراغ قوه و کفش: پیدا کردن کفشها در تاریکی بسیار آسان تر از پیدا کردن چراغ قوه است. برای سهولت یافتن چراغ قوه در شب آن را در کفش خود بگذارید!

دست بسركردن مزاحمان شبانه: اگر شماهم شب ها از حضور جانوران در كنار كمپ خود ناراحت هستید به جای آلوده كردن محیط زیست با انواع حشره كش ها و تله های مختلف، كافی است ته ظرف غذا و روغن آنها را در چاله ای كوچك خالی كنید و روی آن را با مقداری خاك بپوشانید.

لباس شویی طبیعی: برای شستشوی لباس ها در برنامه های چند روزه، باكندن یك حفره به شكل طشت و پهن كردن یك پلاستیك ضخیم درآن ظرفی مناسب برای شستشوی لباسها خواهید داشت! روشی دیگر برای شستشوی لباس ها در برنامه های چند روزه این است که برای شستن لباس های خود، البسه را به همراه آب و مواد شوینده داخل یك كیسه نایلونی محكم ریخته و روی كوله پشتی یا در صندوق خودرو بگذارید. به این ترتیب لباسها تا مقصد تكان خورده و خوب تمیز می شوند !

پاره نشدن گره قلاب هنگام ماهیگیری: برای اینكه نخ ماهیگیری ازمحل گره پاره نشود و ترك نخورد، بهتری راه خیس كردن نخ با آب دهان هنگام گره زدن است. این كار باعث خنك شدن نخ درمحل گره زدن می شود.

بارانی ارزان و موثر: برای اینكه در هزینه های طبیعت گردی خود صرفه جویی كنید می توانید بجای خرید بارانی های گران قیمت، یك كیسه نایلون بزرگ در ساك خود داشته باشید. مسلما وقتی باران شروع شود قدر آن را خواهید دانست. با بریدن ته و گوشه های آن جایی برای دست ها و گردن ایجاد کنید و بپوشید.

چرا چادرها پس از مدتی آب می دهند؟ بااینكه شما هم مانند همه طبیعت گردان دیگر به نظافت وسایل شخصی اهمیت ویژه می دهید، چادر خود را با مواد شوینده نشویید. بلكه بهتر است برای تمیز نگه داشتن چادر خود از محلول آب و صابون استفاده كنید. این کار باعث می شود که لایه ای که مانع نفوذ آب می شود از بین نرود